Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014

Μεγάλη νίκη του Παναργειακού στο Κύπελλο Γ' Εθνικής

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, ο Παναργειακός επιβλήθηκε του Πανελευσινιακού στο ΔΑΚ Άργους με γκολ που σημείωσε στο 87΄με κεφαλιά ο Ετόφ, μετά από σέντρα του Αγγελόπουλου από δεξιά. Στο 90΄καρδιοχτύπησαν οι οπαδοί του Άργους όταν ο Πανελευσινιακός σημείωσε γκολ, που όμως ακυρώθηκε ως οφ σάιτ. Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο .............

Παναργειακός στο 75΄όταν σε κεφαλιά του Μπρέσκα ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων απέκρουσε με υπερένταση. Δυο ακόμα ευκαιρίες για γκολ έχασε ο Αγγελόπουλος…

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: ΚΑΤΣΙΑΟΥΝΗΣ, ΛΙΩΣΗΣ, ΚΑΛΑΓΚΑΝΗΣ, ΡΟΤΑΣ, ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ, ΛΙΤΣΙΟΣ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΙΛΙΑΡΑΣ, ΕΤΟΦ, ΜΠΡΕΣΚΑ, ΠΟΥΤΣΙ

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: ΑΡΧΟΝΤΑΚΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ, ΤΣΙΓΓΡΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ, ΜΑΚΡΙΔΗΣ, ΔΟΥΚΑΚΗΣ, ΕΒΕΡΕΤ, ΚΑΤΣΙΚΙΑΣ, ΣΚΑΦΤΟΥΡΟΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ

Λεπτό προς Λεπτό ο Αγώνας:

7′ Μία καλή επίθεση από την Ελευσίνα αλλά ο Σκαφτούρος δεν πρόλαβε την κάθετη του Κατσικιά. Μπλοκαρε ο Κατσιαούνης.
9′ Ο Αγγελόπουλοςαπό το ύψος της μικρής περιοχής θα στείλει την μπάλα άουτ υπό την πίεση αμυντικου.
41′ Κοιλιάρας το σουτ για Παναργειακό δύσκολα σε κόρνερ ο Αρχοντάκης και αφού η μπάλα είχε κοντράρει πριν σε αμυντικό.
43′ Ο Μπρέσκα από αριστεράόπως επιτίθεται ο Παναργειακός θα βγάλει την σέντρα και τελευταία στιγμή θα διώξειη άμυνα του Πανελευσινιακού με τον Οικονομόπουλο.
44′ Ακόμη μία καλή ευκαιρία με τον Αγγελόπουλο για τον Παναργειακό αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.
52′ Το πρώτο σουτ στο δεύτερο ημίχρονο ανήκει στον Παναρειακό χωρίς όμως ο Κοιλιάρας να βρει στόχο
55′ Πολύ καλή ευκιρία για τον Πανελευσινιακό με το σουτ του Μακρίδη να βρίσκει τελευταία στιγμή σε σώμα αμυντικού ( ζήτησαν χέρι οι φιλοξενούμενοι ) και να περνάει κόρνερ.
76′ Ο Ετόφ μόνος απέναντι από τον Αρχοντάκη αλλά το πλασέ του ήταν πολύ αδύναμο
78′ Πιέζει ο Παναργειακός για κάποιο γκολ με τον Μπρέσκα όμως να μην μπορεί στην τελευταία φάση να στείλει την μπάλα στα δίχτια.
87′ ΓΚΟΛ Ο ΕΤΟΦ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΕΝΤΡΑ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ.